Zawsze należy mieć na uwadze to, że jeśli już występuje stan zapalny i ból gardła, to jest to okres po rozwiązaniu konfliktu. Czyli baliśmy się coś powiedzieć, ale w końcu to zrobiliśmy.
Jeśli konflikt był intensywny i trwał dość długo, to przebieg choroby, w tym przypadku anginy, może mieć również mniej lub bardziej ciężki przebieg. Musimy mieć na uwadze to, że angina to już jest faza zdrowienia. W czasie trwania konfliktu następuje powiększenie podniebienia (przyrost komórek), którego nie jesteśmy w stanie zauważyć. Dopiero gdy okres konfliktu minie, zaczynamy odczuwać objawy, bo zaczyna się cuchnący, zapalny rozkład tych namnożonych komórek przez grzyby i bakterie. Automatyczny mózg wykorzystuje mikroby, aby szybciej rozłożyć narośnięte komórki i dopiero wtedy mamy stan zapalny, temperaturę i ból. Uświadomienie sobie tego procesu zazwyczaj przyspiesza wyzdrowienie.
Zawsze należy mieć na uwadze to, że jeśli już występuje ból gardła, to jest to okres po rozwiązaniu konfliktu. Czyli baliśmy się coś powiedzieć, ale w końcu to zrobiliśmy.
Jakie jeszcze konflikty mogą zaprogramować anginę? Stres związany z odpowiadaniem na pytania na egzaminie, czy w szkole. Niesprawiedliwe potraktowanie dziecka w szkole. Dziecko chciałoby wykrzyczeć co czuje, ale nie może. Przychodzi do domu i zwykle na pytanie „co tam w szkole” odpowiada: pani jest głupia! Wtedy zazwyczaj słyszy od rodzica, że tak nie można, że trzeba słuchać pani…..
Pierwszym i najważniejszym pytaniem przy anginie jest: „kto w moim otoczeniu jest autorytetem i ma władzę?” Jeśli ktoś nie ma nad nami władzy, to nie mamy problemu z powiedzeniem, żeby się odpieprzył.
Czasami taki program jest już zapoczątkowany w łonie matki. Przeżycia matki tego typu w czasie ciąży, mogą zostać zapisane w podświadomości dziecka i stać się programem na całe życie. Dlatego ważne jest znalezienie zdarzenia, które powoduje nawracanie konfliktów oraz zrozumienie, że wyrzucenie z siebie tego co nam leży na sercu może nas ustrzec przed zapadaniem na choroby gardła.