Przy anoreksji warto zadać pytanie: jaki interes ma kobieta w tym, żeby wyglądać jak chłopak?
Można znaleźć wówczas wspomnienie molestowania lub wykorzystywania seksualnego w klanie. Aby odblokować program i pozbyć się problemu często wystarczy samo uświadomienie konfliktu, bo świadomość przełamuje wzorzec.
W anoreksji występuje brak ciała, zanikają kształty kobiece. Według dr. Cloude Sabbah są tu dwa konflikty w połączeniu.
- Konflikt niestrawialnej złości, sprzeciwu w klanie rodzinnym.
Coś, co trwa, a nie mogę tego strawić, zaakceptować. Sytuacja nie do przyjęcia. To dotyka zawsze żołądka. Można powiedzieć, że jest to konflikt swoistego rodzaju niezrozumienia, braku porozumienia. Czego nie możesz znieść, strawić w rodzinie, czy wśród bliskich ci osób?
- Aktywny konflikt z matką: kocham mamę, ale mnie wkurza.
W jaki sposób zostaje zapisany aktywny konflikt z matką? Gdy rodzi się córka, zazwyczaj ojciec szaleje z radości. Wprawdzie chciałby pierwszego syna, ale powiedzenie „córeczka tatusia” ma swoje uzasadnienie. Ten czas, który ojciec spędza z córką, nie poświęca żonie. W podświadomości matki, córka staje się jej rywalką. Mózg dziewczynki również to zapisuje: „moja matka jest moją rywalką”. To wszystko dzieje się na poziomie podświadomości, chociaż świadomie wszystko jest w porządku.
Przykład: dziewczyna poznaje chłopaka i wyprowadza się z domu. Po jakimś czasie jej ukochany zostawia ją, a dziewczyna wpada w depresję. Wraca do domu rodzinnego pod skrzydła matki, jedynej osoby, która ją rozumie. Ale teraz jest kobietą, więc w jaki sposób może być przy matce, mieć jej miłość i opiekę, a jednocześnie nie być dla niej zagrożeniem? Przecież w podświadomości ich obu jest zapisany program, że każda z nich jest dla siebie nawzajem rywalką. Rozwiązanie jest jedno. Musi być dzieckiem, albo musi być chłopcem. „Po to, żeby być blisko matki i mieć jej miłość, nie mogę być tym, kim jestem”. Wtedy wpada w pułapkę anoreksji czyli zaczyna tracić wagę, jak jest z matką. Nikt nie rozumie dlaczego. Dopiero uświadomienie sobie tej, jakże prostej zależności pozwala przerwać program. Czasami konflikt rywalki może mieć swoje źródło w czasie ciąży matki lub nawet wcześniej w rodzie.
Rzadko zdarza się, aby chłopcy mieli anoreksję, ale to jest ten sam konflikt. W grę może również wchodzić bicie chłopca przez ojca. Chłopiec, który ma anoreksję, powinien być chroniony przez matkę. Należy zbadać dlaczego nie był chroniony przez matkę? Bo matka będąc w ciąży straciła partnera na rzecz innej kobiety, albo mąż zmienił do niej stosunek i poczuła się odrzucona. W jej podświadomości zapisany jest program: jestem odrzucona przez męża, bo jestem w ciąży, jestem odrzucona z powodu tego dziecka.
Pracując nad odkryciem konfliktu, samo jego uświadomienie odblokowuje program, przełamuje wzorzec. Klient podczas sesji jest prowadzony przez terapeutę, który pomaga mu w znalezieniu wszelkich traumatycznych sytuacji w jego życiu „krok po kroku’. Proces ten nie jest łatwy, stąd pomocne jest wcześniejsze wypełnienie kwestionariusza, które znacznie przyspiesza rozwiązanie problemu. W czasie sesji pracujemy wspólnie nad całym życiem klienta. Aby umówić się na KONSULTACJE zadzwoń pod nr 507-080-528 i lub opisz swój problem w e-mailu :